‹ חזור

רכבת הנדל"ן דוהרת, האם יש לה קטר שגורם לדירות לעלות פחות? | טל ספיבק

לפני מספר שנים ישבתי עם בעלים של רשת תיווך גדולה והתייעצתי איתו האם לרכוש דירה, הוא אמר לי "או שאתה על הרכבת או שאתה לא על הרכבת".
לקח לי מספר שנים להבין את מה שהוא אמר, בשנים אלו לא רכשתי דירה אבל כל הזמן חיפשת את 'האחת שלי' 마이티 게임 다운로드.

train

בעשור האחרון הנדל"ן הישראלי "מבלה" על רכבת הרים, כל כמה שנים הרכבת הזאת עושה תנועות חדות, ואז עולה אל השמיים וחוזר חלילה:

2008 – הסאב פריים, בלימת נדל"ן עולמית שעצרה את מכירת הדירות גם בישראל.

2011 – המחאה החברתית "הקוט'ג" בלמה את מכירת הדירות בישראל.

2015 – חוק מע"מ 0 של יאיר לפיד, ביצע בלימה של שוק הנדל"ן 카톡 pc버전 사진 다운로드.

2018 – מחיר למשתכן / מחיר מטרה, של השר כחלון.

מה שמשותף לכל הבלימות האלה, הוא שתמיד הייתה התערבות חיצונית שגרמה להאטה של שוק הנדל"ן אבל לא גרמה לו לשנות מגמה.
שוק הנדל"ן ככל השווקים, מורכב מביקוש והיצע ויש במדינת ישראל (הלא גדולה במיוחד) בעיה קלה בעקומת ההיצע בעוד השוק מתאפיין בביקוש יחסית קשיח 유성어 다운로드.

akuma

כל הניסיונות של האטת השוק בשנים האחרונות באופן קבוע נגעו בעקומת הביקושים במקום בעקומת ההיצעים. (בכל שנה מתבצעות כ-60 אלף מכירות ורכישות של דירות יד שנייה וכ-40 אלף מכירות של דירות חדשות)

עכשיו אספר לכם מה קורה בהאטה הקיימת ואנסה להסביר לכם האם "הדירות עולות פחות?" או האם המחיר ירד לאורך זמן?…

 1. מחיר למשתכן משפיע על שוק הנדל"ן ומוריד ביקושים בצורה משמעותית, מי שעומד בקריטריון מעדיף להמתין ולנסות לזכות בהגרלה ולרכוש דירה מוזלת Windows 10 Bootcamp. שוק הזוגות הצעירים (המועמד העיקרי של מחיר למשתכן) מהווה כ 25%-15% משוק רוכשי הדירות בשנים קודמות.
 2. הירידה בביקושים היא כ-40%, הסיבה היא שזוגות צעירים שעומדים בקריטריון לא רוכשים דירות, בעלי דירות יד שנייה שהיו רוצים למכור את הדירה שלהם לזוג הצעיר, לא מוכרים להם כי הם ממתינים ולכן הם לא 'משפרי דיור' (עוברים מדירת 3 חדרים ל 4 חדרים) Math Commando Umimi.
 3. ישראלים לא אוהבים להיות 'פראיירים' – כאשר הישראלים חושבים שיכול להיות שיהיה שינוי מגמה במחירי הדירות הם פשוט מפסיקים לקנות ומתחילים להמתין לנקודה שבה ירגישו שהם עלולים "לצאת פראיירים"
 4. כמות הפונים לחברות נדל"ן לגבי רכישת דירות חדשות ירדה בערך ב-20%, יש פער בין הביקושים שירדו לבין כמות הפונים שירדה. (כדי לא לצאת 'פראייר' צריך כל הזמן לבדוק האם המחיר ירד בטעות).
 5. כמות הדירות החדשות (לא מחיר למשתכן) מצטמצמת בשוק החופשי בערך ב-50% (דירות שעברו תהליך של תכנון, הגשה להיתר, התחילו בתהליכי בנייה וכדומה) ויש כרגע מעט מאוד 'סחורה' בשוק Download the billiards game.
 6. היזמים כמעט ולא יכולים לרכוש קרקעות לדירות חדשות ממנהל מקרקעי ישראל מכיוון שכל המכירות של המנהל הן לטובת מחיר למשתכן (ובמכרזים אלו חלק לא גדול מהדירות הפך להיות לשוק החופשי).
 7. קרקעות פרטיות – הפכו להיות ל'זהב' ומחירן קפץ בעשרות אחוזים בתקופה האחרונה, מה שמיצר הקפצה של מחיר הדירה במידה ונרכשת על ידי יזם 초식립정아애니 다운로드. הערך של הקרקע הוא המרכיב הגדול והיקר ביותר בדירה.
 8. פרויקטי "תמ"א 38" – צוברים תאוצה אבל מייצרים כמויות לא גדולות של דירות חדשות לשוק באופן יחסי (הפרויקטים לא גדולים) החיבור של כולם מייצר כמה אלפי דירות (בערך 10% משוק הדירות החדשות נכון להיום).
 9. פרויקט "פינוי בינוי" – לוקח בין 7-9 שנים עד ליציאה של הדירות לשיווק לשוק 아마존 알렉사 앱 다운로드! כן כן קראתם נכון, בין 7-9 שנים! לאט לאט פרויקטים אלו מתחילים להיכנס לשוק אבל ייקח עוד זמן רב עד שתהיה מסה של דירות שיוצעו לציבור הרחב.
 10. מחירי הדירות לא באמת ירדו, פשוט נוצר עיוות בנתונים כי נוסף גם מחיר למשתכן לתוך הסל מה שמייצר הטעיה בנתונים שטובים ליצירת כותרות מפוצצות -אחלה יחסי ציבור 튜터스기어 다운로드!
 11. על בסיס ההיסטוריה של העשור האחרון, בכל פעם שיש בלימה של השוק בסוף הוא משתחרר בבת אחת ובעוצמה בלתי סבירה ("אפקט הרוגטקה")- השוק מאט הרוגטקה נמתחת קצת אחורה, וככל שהזמן עובר והשוק נמצא זמן רב יותר בהאטה, כך הוא משתחרר יותר חזק (הביקושים הם קשיחים)… ולכן התגובה של הרוגטקה תהיה בהתאם לחוקי הפיזיקה.
  rugatka
 12. בשונה מהפעמים הקודמות המצב כרגע עלול להיות בעייתי כי פשוט אין מלאי ולא נראה כי יהיה מלאי באופק בגלל אי שחרור של קרקעות לפרויקטים לשוק הכללי (משך הזמן בין הרכישה, לתכנון, בנייה וכדומה הוא בין 1.5-3 שנים) כלומר גם אם מחר יזם רוכש קרקע ומכין את התשתית מאוד מאוד מהר, עדיין ייקח בערך 4-5 שנים עד שהדירה תהיה מאוכלסת Google Play Book.לסיכום: אל תאמינו לכותרות, תבדקו, תחקרו ותבינו מה טוב לכם.
  דירה לא רוכשים כל שנתיים ולרוב זו רכישה שתלווה אתכם עשרות שנים.
  תבינו איזה נכס אתם מחפשים, האם אתם רוצים לגור בו או להשכיר אותו, תבחנו את כל האפשרויות, תבינו מה טוב לכם ואל תמתינו יותר מידי הכותרות של משרד השיכון הן אינטרס פוליטי ולא אינטרס צרכני ותחשבו על זה…